»تازه ترین‌ها
پایگاه اطلاع رسانی نهاد رهبری دانشگاه گیلان
جلسه مسئول نهاد با کانون دانشجویی خط امام (ره)+گزارش جلسه

جلسه مسئول نهاد با کانون دانشجویی خط امام (ره)+گزارش جلسه

جلسه معارفه کانون فرهنگی خط امام(ره) دانشجویان دانشگاه گیلان با حضور مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان و اعضای شورای این کانون برگزار گردید.

در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تبیین و ترویج اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) درحوزه های مختلف و متناسب با نیاز دانشگاهیان؛ کانون دانشجویی فرهنگی خط امام(ره)، متشکل از دانشجویان معتقد و متعهد به ارزش های انقلاب اسلامی و اصل مترقی ولایت فقیه و با اشراف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان، فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

دراین جلسه حجت الاسلام و المسلمین بصیری (مسئول محترم نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان) ضمن عرض خیر مقدم به اعضای این کانون، در زمینه تبیین اندیشه ها و دیدگاه های امام راحل(ره)، تاکید کرد: تحقق اندیشه های رهبر کبیر انقلاب اسلامی در جامعه، در ابتدا نیاز به مطالعه عمیق و درک راهبردی از سخنان و شخصیت امام راحل(ره) دارد و تحقق این امر مهم، قطعاً نیاز به مشارکت دانشجویان دارد؛ بنابراین انتظار می‌رود کانون خط امام مطالعه و تفکر محور باشد تا پاسخگوی نیازهای امروز جامعه و علی الخصوص دانشگاهیان باشد.

وی در ادامه تاکید کرد با شناختی که از اندیشه های امام راحل(ره) و رهبر عزیزمان امام خامنه ای داریم؛ به اعتراف همه بزرگان و اندیشمندان اسلامی، تمامی حرکات، سکنات و سخنان این دو بزرگوار در یک راستا قرار دارد و لذا پس از امام راحل(ره) رجوع به اندیشه های رهبری، می تواند چراغ راه مسئولین و جوانان کشورمان باشد.

در ادامه دبیر کانون به نمایندگی از سایر اعضا ضمن ابراز خرسندی از تشکیل چنین مجموعه فرهنگی بر غیرجناحی بودن آن تاکید کرده و افزود: اساس کار این کانون مطالعه محور و در جهت تداوم راه و اندیشه های جاودانه امام راحل(ره) است و در این راه معتبر ترین منبع دیدگاه های ولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای خواهد بود و سعی براین است که ضمن مطالعات عمیق در این خصوص، از روش های خلاقانه و ایده های نو و به زبان دانشجویی استفاده گردد. ضمنا فعالیت این کانون تحت نظارت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری خواهد بود و این کانون خود را رقیب هیچ یک از تشکلات و مجموعه های دانشجویی و دانشگاهی نمی داند بلکه دوستدار کلیه اقشار دانشگاهی است و در جهت نیل به اهداف عالیه انقلاب از مشارکت همه اقشار دانشجویان و اساتید، استقبال می‌کند و دانشجویی بودن این کانون را مشخصه ای مهم است.

دربخش دیگر جلسه، سایر اعضا به بیان دیدگاههای خود درباره راه و اندیشه های امام(ره) پرداخته و افزودند: امروزه دانشجویانی هستند که علاقه مندند معارف اسلامی را از سخنان و عملکرد عبادی، سیاسی و اجتماعی این بزرگواران بیاموزند و ما با شناختی که داریم می گوییم: قطعاً اندیشه و عملکرد این دو مکمل هم بوده و هست و رهنمودهای این دو بزرگوار قطعا برگرفته از قرآن و احادیث نجات بخش معصومین(علیهم السلام) است و معرفی اندیشه های حیات بخششان، می تواند نسل آینده را در فراز و فرودهای سیاسی و اجتماعی در برابر شبهات و خطرات بیمه کند.

در بخش پایانی جلسه، اساسنامه کانون مورد بررسی قرار گرفته و  مسئول نهاد، ضمن اعلام حمایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از این کانون، اذعان داشت:”هدف ما حمایت از تمامی کانون ها و تشکلات دانشجویی انقلابی و متدین خواهد بود و دراین راه از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.
در پایان حاضران در جلسه ضمن دعا برای تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(عج) تاکید کردند؛ که فقط با کار علمی و روشنگری می توان خط امام را زنده نگه داشت و این پرچم هدایت را به نسلهای آتی و انشاء الله به دست صاحب حقیقی آن رساند.

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “جلسه مسئول نهاد با کانون دانشجویی خط امام (ره)+گزارش جلسه”

قالب وردپرس