»تازه ترین‌ها
پایگاه اطلاع رسانی نهاد رهبری دانشگاه گیلان
سخنرانی مسئول نهاد به مناسبت ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی+ نکات مهم

سخنرانی مسئول نهاد به مناسبت ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی+ نکات مهم

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان به مناسبت ۱۳ آبان، روز استکبار ستیزی در مسجد باقرالعلوم این دانشگاه با اشاره به آیه ۱۱۳ سور هود که می فرماید: ” وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ “، ظلم ستیزی را از نشانه های مسلمانی و نیز انسانی برشمرند. همچنین ضمن ستایش از دانشجویان و افرادی که سفارت آمریکا را که از آن به عنوان مکانی برای جاسوسی استفاده می کردند، به اسناد منتشر شده توسط تسخیر کنندگان درباره دخالت های غیر مرتبط با موضوعات دیپلماتیک توسط اعضای سفارت اشاره نمودند به طوری که دیگر اسم آن سفارت نبود بلکه محلی برای دخالت در کلیه امور کشور از جمله طرح کودتا شده بود.

وی اشغال این لانه فساد را کاملا مطابق با عقل و نه فقط مسئله ای شرعی برشمردند و دیدگاه دولت موقت آقای بازرگان را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

ایشان در ادامه صحبت هایشان به مسئله ای مهم که در زمان کنونی در بین افراد جامعه زیاد مطرح می شود اشاره نمودند که آیا بین ستیز با زور گویان عالم با پیشرفت های در زمینه های مختلف نسبت عکس وجود ندارد؟ ایشان ضمن رد کامل این قضیه  افزوند: بین مشکلات اقتصادی، علمی، صنعتی و… با استکبار ستیزی رابطه ای وجود ندارد چرا که این معضلات عمدتا ناشی از بی کفایتی و سو مدیریت مسئولان در داخل کشور می باشد.

استاد گروه معارف دانشگاه گیلان در قسمت پایانی صحبت هایشان دانشجویان را به مطالعه دقیق اسنادی که از این لانه جاسوسی کشف شده دعوت نمودند و برای تمامی جوانانی که در راه مبارزه با قدرت های استکباری هستند، آرزوی توفیق و موفقیت نمودند.

خبرنگار: مهدی امین محمدی

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “سخنرانی مسئول نهاد به مناسبت ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی+ نکات مهم”

قالب وردپرس