»تازه ترین‌ها
پایگاه اطلاع رسانی نهاد رهبری دانشگاه گیلان
مراسم افتتاحیه برنامه های آموزشی و فرهنگی طرح ضیافت اندیشه اساتید تابستان ۹۶، روز سه شنبه سوم مرداد در تالار حکمت آغاز گردید و تا عصر جمعه،ششم مرداد ادامه خواهد یافت.

مراسم افتتاحیه برنامه های آموزشی و فرهنگی طرح ضیافت اندیشه اساتید تابستان ۹۶، روز سه شنبه سوم مرداد در تالار حکمت آغاز گردید و تا عصر جمعه،ششم مرداد ادامه خواهد یافت.

در این مراسم که با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط دکتر هدایتی و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد، دکتر نجفی دبیر مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه گیلان، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مرکز، به تشریح اقدامات مربوط به برگزاری طرح ضیافت اندیشه امسال، در دو بخش آموزشی و فرهنگی پرداخت و در خصوص برنامه‌های آینده نیز توضیحاتی را ارائه نمود.
سپس دکتر میرحسینی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گیلان، به نمایندگی از ریاست دانشگاه، سخنانی را ایراد نمود. وی برگزاری برنامه هایی از این دست را بسیار مهم و موثر دانست و برنامه ضیافت اندیشه را فرصتی گرانقدر برای ایجاد زمینه های تعامل دو سویه بین اساتید برجسته دوره ها و اعضای هیات علمی دانشگاه دانست و بر تأثیر این برنامه ها در ارتقاء فرهنگی اساتید، تأکید کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دکتر بصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان، ضمن تبریک دهه کرامت که شروع آن با ولادت حضرت معصومه (س) و پایان آن به ولادت امام رضا (ع) ختم می شود، از دست اندرکاران برنامه ریزی و برگزاری این برنامه قدردانی کردند و ایجاد فضای گفتمان را یکی از اهداف اصلی اجرای طرح مذکور دانست. وی با اشاره به استقبال اعضای هیأت علمی، تداوم برگزاری این نوع برنامه ها و تلاش برای ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مدرسان دانشگاه را ضروری دانست.
در پایان، جناب فضلی به نمایندگی از دکتر لشت نشایی مسئول صندوق خیریه به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد صندوق خیریه حضرت ابوالفضل العباس(ع) دانشگاه پرداخت و ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه عضویت در صندوق خیریه، از همه شرکت کنندگان دعوت کرد با مشارکت در این امر خیر، امکان ارائه خدمات بیشتر به نیازمندان را فراهم آورند.
پس از پایان افتتاحیه، برنامه های آموزشی طرح ضیافت اندیشه با موضوع معرفت شناسی و طی دو دوره معرفتی با عناوین «غرب شناسی» و «جریان شناسی روشنفکری دینی در ایران معاصر» و در قالب چهار گروه آغاز شد. این دوره ها که با حضور حجت الاسلام دکتر سید احمد رهنمایی و حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، از اساتید به نام حوزه و دانشگاه، به عنوان مدرس و منطبق بر سرفصلهای مدون دوره های معرفتی طرح دانش افزایی ارائه می شود، تا روز جمعه، ششم مردادماه ادامه داشته و با برنامه اختتامیه شامل تلاوت قرآن توسط قاری برجسته استانی، عطر و گل افشانی مرقد مطهر شهدای گمنام دانشگاه، برنامه های معرفتی ویژه خانواده های اعضای هیأت علمی شرکت کننده در طرح و … به اتمام خواهد رسید. گفتنی است در حاشیه برگزاری برنامه افتتاحیه و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه، نمایشگاه آثار گرافیکی قرآن مجید با عنوان« آیه گرافی» برپا شد.

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “مراسم افتتاحیه برنامه های آموزشی و فرهنگی طرح ضیافت اندیشه اساتید تابستان ۹۶، روز سه شنبه سوم مرداد در تالار حکمت آغاز گردید و تا عصر جمعه،ششم مرداد ادامه خواهد یافت.”

قالب وردپرس