»تازه ترین‌ها
پایگاه اطلاع رسانی نهاد رهبری دانشگاه گیلان
انتقاد دانشجو، به عملکرد آن مسئول اشرافی و طلبکار است/ نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی دفاع می‌کند

انتقاد دانشجو، به عملکرد آن مسئول اشرافی و طلبکار است/ نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی دفاع می‌کند

نماینده رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها با بیان اینکه امروزه عظیم ترین اجتماعات دینی، اجتماعات دینی در دانشگاه‌هاست، گفت: اگر جوانی نسبت به عملکرد مسئولان انتقاد کرد، نباید به او برچسب فرقانی بزنیم. ما باید پاسخگوی عملکردها و مسئولیت هایمان باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در گردهمایی هیئات دانشجویی که دوشنبه شب با حضور دانشجویان و اساتید در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به ویژگی جوان مومن در قرآن گفت: جوان مومن نباید به وضع موجود قانع و راضی باشد و هر مومنی باید اینگونه باشد؛ به همین دلیل هم از ما مطالبه به حرکت و عدم سکون شده است.

وی در ادامه افزود: دعوای پذیرش وضع موجود و دعوای طالب تحول و حرکت و انقلابی بودن همیشه بوده و اینگونه نیست که بگوییم عده ای الان عافیت طلب شده اند، نه! این دعوا در طول تاریخ هم بین کسانی که در وضع موجود منافع داشتند و هم کسانی که به دنبال تحول بودند و هم بین کسانی که امید، نشاط و قوتی برای حرکت نداشتند؛ ولو اینکه وضع موجود را نمی پسندیدند، گرفتاری های دنیاطلبانه و عافیت طلبی ها، آنها را زمین گیر کرده بود، این دعوا یک دعوای دائمی بوده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه جریان مومن انقلابی طبق الگویی که در قرآن معرفی شده، جریانی است که هم خودش به دنبال تحرک است و هم جامعه را به حرکت وا می‌دارد. هرچند تحول از درون آغاز می شود، ولی آثار بیرونی دارد. ظاهر انسان مومن، تحول درونی را فریاد می‌زند.

وی با اشاره به برخی مخالفت ها با جریان جوان مومن انقلابی گفت: ممکن است وقتی می گوییم جوان تحول خواه است و مطالبه تغییر دارد این را  برخی برنتابند و دسته بندی های مختلفی در مقابل این تحول و آرمانخواهی مقاومت کنند، دسته‌هایی که منافعشان در حفظ وضع موجود است، دسته‌ای که اگر آرامششان به هم بخورد برایشان هزینه دارد، دسته‌ای که به دنبال سلب مسئولیت از خودشان هستند؛ اینها ممکن است در مقابل جوان انقلابی بایستند.

 نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی در مقابل برچسب زدن ها دفاع می‌کند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به بداخلاقی‌های جریان سکون و منتفع از وضع موجود، افزود: نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی که برخی با برچسب زدن هایی از قبیل فرقانی بودن به دنبال منزوی کردن آن هستند، دفاع می‌کند.

 انتقاد دانشجو نسبت به عملکرد آن مسئول اشرافی ناکارآمد و طلبکار است

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: با افتخار می گوییم هنوز هم امثال بهشتی ها و مطهری‌ها در خط امام و مقام معظم رهبری‌ در دانشگاه ها سربلندتر از گذشته حضور دارند و محبوب دانشجویان و در دل و همراه دانشجوها هستند؛ انتقاد دانشجو نسبت به عملکرد آن مسئول اشرافی است که شعار داده، بی عمل یا ناکارآمد بوده و طلبکار هم شده است. بیایید روحانیت امروز را با روحانیت دهه‌ی شصت و عملکرد مسئولان امروز را هم با عملکرد مسئولان آن زمان مقایسه کنیم تا سیه رو شود هرکه در او غش باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه جوان، جوان مطالبه‌گر است و اگر جوان مومن انقلابی باشد و ما ایمان و اسلام را درست فهمیده باشیم، باید از چنین جوانی استقبال کنیم، افزود: نباید از اینکه جوان دانشجو دارای چنین شاخصه هایی بود و سوال تند و تیزی از ما کرد به ما بر بخورد. اگر پاسخ داریم مهربانانه پاسخ دهیم. اگر می بینیم پاسخی نداریم روند را اصلاح کنیم و یا نمی توانیم اصلاح کنیم، حداقل سکوت کنیم نه اینکه در محیط دانشگاه متفرعنانه و با کبر و غرور رفتار کنیم. برچسب زنی و متهم کردن جوان ها بدترین روشی است که در این زمان که این همه هجمه نسبت به عقاید جوانان وجود دارد، ممکن است رخ دهد.

 

متن کامل خبر

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “انتقاد دانشجو، به عملکرد آن مسئول اشرافی و طلبکار است/ نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی دفاع می‌کند”

قالب وردپرس